Oyun dünyasının önde gelen başarılı FPS oyunları arasında yer alan Battlefield serisinin bilindiği üzere son oyunları olan Battlefield 4 ve Battlefield: Hardline yapımları istenilen yenilikleri gösterememiş ve istenilen başarıya da ulaşamamıştı. 

Battlefield: Bad Company 2 ile yüksek bir ivme kazanan seri bu başarısını Battlefield 3′teki oyuncu ve satış rakamlarıyla da resmen kanıtlamıştı. Fakat ardından gelen Battlefield 4 ve serinin ana temasından çıkıp polisiye bir yapıya dönen Battlefield: Hardline oyunları,  serinin büyük bir oyuncu kesiminden olumsuz eleştriler almasına neden olmuştu.

Başarısız olarak sayılabilecek bu oyunların ardından ise tüm gözler serinin yeni oyununa çevrildi. Akıllardaki soru işareti, yine farklı yapıda bir Battlefield oyunu mu? Yoksa yeni oyunun eskisi gibi savaş alanına doğru yol alacağı mı? yönündeydi. EA’dan ise cevap pek gecikmedi.

Electronic Arts‘ın Finansal alandaki önemli isimlerinden Blake Jorgensen, yeni Battlefield oyununun gelecek yıl içerisinde çıkış yapacağını ve eski oyunlardaki gibi yine savaş alanında geçeceğini doğruladı. Ayrıca lisans haklarına sahip oldukları tüm FPS oyunları için her yıl birer oyun çıkarıcaklarının da müjdesini veren yetkili isim, Battlefield oyuncularının içini rahatlattı.

:: En sevdiğiniz Battlefield oyunu hangisiydi?

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.