Çok geniş bir kitleye hitap eden oyun sektöründe, her türden oyun bulmak mümkün. Fakat yinede yapımcılar, oyuncu kitlesinin büyük bir bölümünün 18 yaş altında olduğunu göz önünde bulundurarak geliştirdikleri oyunlarda olabildiğince seviyeli içeriklere yer vermeye çalışıyorlar.

Özellikle RPG oyunlarının olmazsa olmazlarından olan erotik sahneler artık birçok oyunda karşımıza çıkmaya başladı. İlk zamanlar yalnızca RPG oyunlarındaki ara sahnelerde karşımıza çıkan erotik sahnelerle artık aksiyon, hatta strateji oyunlarında bile karşılaşmaya başladık.

Son zamanlarda Japonya‘da yayınlanan JRPG türündeki oyunlarda erotik içeriklere doğru bir kayma söz konusuydu. Özellikle anime karakterleri ve sanal karakterlere erotik anlamda düşkün olan Japonlar, bu yönlerini oyun satışlarıyla da gözler önüne seriyor.

Konami, Erotic Violence ile İşi Abarttı!

Konami bünyesindeki Takasago tarafından geliştirilen Erotic Violence isimli oyun ise işin biraz abartıldığı yorumlarına neden oldu.

Geçtiğimiz gün Erotic Violence için bir trailer yayınlandı. YouTube, yayınlanan trailer videosunu cinsel içerik unsurlarının aşırı düzeyde olmasından ötürü yayından kaldırınca, bu sefer erotik içeriğin daha az olduğu bir video yayınlandı.

Oyun için yayınlanan videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Japonya‘nın kendi içinde ayrı bir oyun kültürüne sahip olduğunu söylesek, sanırım pekte yanılmış olmayız. Çünkü her sene sadece Japonya sınırları dışında satışa sunulmayan onlarca oyun geliştiriliyor. Bu oyunların birçoğu yetişkin kitlelere hitap ederken, Japon oyun severler bu oyunlara, Avrupa‘da milyonlar satan oyunlardan daha fazla ilgi gösteriyor.

:: Oyunlardaki erotik içerikler hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.