Apple’nin gözdelerinden olan iphone 7 plus cep telefonu, pek çok açıdan kişilerin beğenisini kazanmıştır. Kişiler artık pek çok işini cep telefonlarından halletmekte, bu nedenle de telefon uygulamalarında ve aksesuarlarında sorun yaşamak istememektedirler. Kulaklık da önem taşıyan parçalardan biridir. Yoğun bir esnada konuşma ihtiyacı duyulduğunda, telefonu elle tutamayacağımız zamanlarda yardımcı olmasıyla ve müzik dünyasını bize taşımasıyla oldukça önemlidir. Kulaklıkla ilgili yaşanan bir ses problemi, tüm bu ihtiyaçları sekteye uğratır veya bu ihtiyaçların karşılanma kalitesini düşürür. Kulaklıktan az gelen ses, anlaşmazlıklara yol açar. Müzik keyfini ortadan kaldırabilir veya tam anlamıyla verim sağlanmaz bir hale getirebilir. Bu nedenle iPhone 7 Plus Kulaklık Sesi Az GeliyorSorunu ile ilgili bir problem varsa, acil olarak yapılması gereken şeyler uygulanmalıdır.

Telefonunuzu Kontrol Edin

Kimi zaman bizlere arıza gibi gelen şeylerin, aslında yanlış kullanımdan kaynaklandığını görürüz. Uygulamaları tam bilmemek veya ayarlarda doğru olanı yapmamak, cihazla ilgili sorun yaşanmasına sebebiyet verebilir. iPhone 7 Plus Kulaklık Sesi Az Geliyorsa, öncelikle telefon ayarlarına bakmak da fayda vardır. Bu alanda ayarlar bölümünde genel kısımda yer alan erişebilirlik sekmesine ulaşılmalıdır. Erişebilirlik de işitme cihazları bölümünde, işitme cihazı modu aktif olmalıdır. Sekmeyi aktif hale getirdikten sonra, ses seviyesi yükseltilmeli ve sorunun ortadan kalkıp kalkmadığına bakılmalıdır. Fakat bu işleme rağmen kulaklık sesi az çıkmaya devam ediyorsa, sorunun kulaklık arızası olabileceği göz önüne alınmalıdır. Kulaklık da arıza olup olmadığı test edilmeli, kulaklıkta arıza olduğu görülürse değişim sağlanmalıdır. Burada dikkat edilmesi gereken nokta, orijinal ürün alımının yapılmasıdır. Yan sanayi ürünleri hem aslında daha fazla maddiyat anlamı taşır hem de cihaza zarar verir. Aldığınız yan sanayi ürünü sürekli sorun çıkaracak ve yenisi alınacaktır. Bu da daha fazla para ödemeniz anlamı taşır. Orijinal değişimden vazgeçmemek gerekir. Aksi halde cihazınızda geri dönüşü olmayan sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Testler Sonrası Sorun Devam Ediyorsa Çözüm Teknik Servistir

İphone 7 plus kulaklık sesi tüm testlere ve ayarlamalara rağmen az geliyorsa, cihaz teknik servise gönderilmelidir. Garanti kapsamında olan cihazlar, kullanıcı hatası olmadığı sürece kolaylıkla çözüme kavuşmaktadır. Alanında uzman bir ekip ve sektör bilgisine sahip teknik servis, gerekli incelemeler sonrası sorunu bulup, çözümü size sağlayacaktır. Cihazın tamiri gerektiği gibi yapılıp, sorununuz ortadan kalkmış olacaktır. Kulaklıkla ilgili yapacağınız tüm işlemlerde kaliteyi tekrar yakalayacak ve iphone 7 plus cep telefonunuza yakışır bir şekilde keyif alıyor olacaksınız.

212 Okunma 23 Ağu 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.