• KKTC ULUŞTIRMA BAKANLIĞI, ERCAN HAVAALANI İŞLETME HAKLARININ DEVRİ İHALESİNİ, EVVELCE 25.000 M2 ULUSLARARASI TERMİNAL BİNASI YAPMIŞ OLMAK VE/VEYA 400.000M2 PAT (PİST,APRON,TAKSİYOLU) SAHASI YAPMIŞ OLMA ŞARTI İLE İHALEYE ÇIKAR.
 • 09.2012 TARİHİNDE YAIPLAN İHALE TERMİNAL YAPI VE TİCARET A.Ş. – TAŞYAPI İNŞ.TİC.A.Ş. ORTAK GİRİŞİM OLARAK KATILIRLAR. İMZA ETMİŞ OLDUKLARI VE NOTER ONAYLI ORTAK GİRİŞİM BEYANNAMESİ VE ŞİRKET KURMA TAAHHÜTNAMESİNDE TERMİNAL YAPI VE TİC. A.Ş. EVVELCE ŞANLIURFA GAP HAVAALANINI YAPMIŞ OLUDĞU İÇİN YAPIMCI/İŞLETMECİ SIFATI İLE TAŞYAPI İSE YAKLAŞIK 240 MİLYON EUROLUK YATIRIMIN FİNANSÖR ORTAĞI OLARAK YER ALIR. TAŞYAPI TAAHHÜT ETTİĞİ BU FİNANSMAN KARŞILIĞINDA %80, TERMİNLA YAPI İSE %20 HİSSE İLE ORTAK OLMUŞTUR.
 • ORTAK GİRİŞİMLERİNİN VERDİĞİ %47,80’LİK CİRO PAYLAŞIM ORANI İLE İHALEYİ KAZANANIRLAR. İHALE ŞARTNAMESİ GEREĞİ SADECE ERCAN HAVAALANIN İŞLETİLMESİ İŞİYLE UĞRAŞACAK YENİ BİR ŞİRKET KURMALARI VE BU YENİ ŞİRKETE EN AZ %10 NİZZE İME 18 AYDIR KKTC’DE VERGİ MÜKELLEFİ OLAN YEREL BİR ORTAK ALMALARI GEREKMEKTEDİR.
 • TERMİNAL YAPI VE TAŞYAPI KURACAKLARI ŞİRKET İÇİN GEREKLİ OLAN ANA SÖZLEŞME VE TÜZÜK TASLAKLARINI HAZIRLAR VE KKTC’YE GÖNDERİRLER. TERMİNAL YAPI MUSTAFA SERHAT ÖZÇELİĞİ BU İŞLETMELERİN TAKİBİ VE ŞİRKET KURULUŞ İŞLEMLERİNİ MÜZAKERE İÇİN KKTC GÖNDERMİŞTİR.
 • İŞTE FİLM BURADA KOPAR.

  TAŞYAPI ŞİRKETİ, TERMİNAL YAPI VEKİLİ MUSTAFA SERHAT ÖZÇELİK’İ İKNA  EDER VE TERMİNAL YAPININ KENDİSİNE VERDİĞİ KIRMIZI ÇİZGİLERİ VERİLMİŞ  OLAN TASLAK ANA SÖZLEŞME VE TÜÜK YERİNE TÜM YETKİLERİN TAŞYAPIYA VERİLDİĞİ, TERMİNAL YAPININ YAPIM/İŞLETİM İŞLERİNİN DIŞINDA TUTULDUĞU TEK DİREKTÖRLÜ, TÜM YETKİLERİN EMRULLAH TURANLI’YA VERİLDİĞİ BİR ŞİRKETİN ANA ŞÖZLEŞMESİNE VE TÜZÜĞÜNE YETKİSİ OLMADIĞI HALDE İMZA ATAR.

  • EMRULLAH TURANLI ŞİRKETLER MUKAYYİTLİĞİNİ AYARLAR VE BU GAYRİ KANUNİ ŞİRKET KURULUŞUNU TESCİL ETTİRİR. KURULAN T&T HAVAALANI İŞLETMECİLİĞİ LİMİTED İSİMLİ ŞİRKETE 18 AYDIR KKTC DE VERGİ MÜKELLEFİ OLMASI GEREKEN BİR YEREL ORTAK ALMASI GEREKİRKEN, HALEN VERGİ MÜKELLEFİ OLMAYAN KANER TARVEL LİMİTED ŞİRKETİ EMRULLAH TURANLI TARAFINDAN %10 ORTAK ALINIR. NE ŞİRKETLER MUKAYYİTLİĞİ NE DE İLGİLİ BAKANLIKLAR İHALE ŞARTNAMESİNE AYKIRI BU DURUMA SES ÇIKARMAZLAR VE ERCAN HAVAALANININ İŞLETME HAKLARININ 25 YILLIĞINA VERİLMESİ İŞNİİN SÖZLEMŞMESİNİ İMZALARLAR.
  • KANER TRAVEL LİMİTED ŞİRKETİ %10 HİSSE VE DUTY FREE’LERİN İŞLETİLMESİ KARŞILIĞI OLARAK EMRULLAH TURANLI’YA 50 MİLYON EURO ÖDER. ŞİRKETİN KASASINA GİRMESİ GEREKEN BU PARA EMRULLAH TURANLI’NIN CEBİNE GİDER. TERMİNAL YAPININ KKTC’YE GÖNDERDİĞİ MUSTAFA SERHAT ÖZÇELİK, TAŞYAPIYA YAPDIĞI BU İYİLİK KARŞILĞIINDA T&T ŞİRKETİNİN GENEL MÜDÜRÜ OLUR KENDİSİNE 20.000 TL MAAŞ, MERCEDES MAKAM ARACI VE YÜZME HAVUZLU BİR VİLLADA YAŞAM SAĞLAR.
  • KKTC DE İLGİLİ BAKANLIKLAR 08.01.2013 TARİHİNDE T&T ŞİRKETİNE MEVCUT ERCAN HAVAALANIN DEVRİNİ YAPAR VE TÜM İŞLETME GELİRLERİ ARTIK T&T ŞİRKETİNİN DOLAYISIYLA EMRULLAH TARANLI’NIN OLMAYA BAŞLAR. T&T ŞİRKETİ İMZA ATTIĞI SÖZLEŞME GEREĞİ 48 AY İÇERİSİNDE YENİ BİR YOLCU TERMİNAL BİNASI, YENİ BİR PİST YAPMAK ZORUNDADIR. TERMİNAL YAPI TİCARET A.Ş. İLE TAMAMEN YÖNETİMİN DIŞINDA TUTULUR VE KKTC’DE EMRULLAH TURANLI’YA KARŞI AÇTIĞI DAVALAR İLE BOĞUŞMAYA DEVAM EDERKEN,

   

  T&T ŞİRKETİ YANİ EMRULLAH TURANLI;

  2013 YILINDA 43 MİLYON EURO

  2014 YILINDA 58 MİLYON EURO

  2015 YILINDA 65 MİLYON EURO

  2016 YILINDA 74 MİLYON EURO               GELİR ELDE EDER ANCAK NE BU TERMİNAL BİNASI NE DE PİST YAPAR.

  • EMRULLAH TURANLI ARTIK KKTCA SİYASETİ BENİM CEBİMDEDİR DEMEKTEN, HATTA BUNLARI YAPARKEN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I TEMSİLEN BURDAYIM DEMEKTEN GERİ KALMAZ.
  • EMRULLAH TURANLI KKTC’DE ONLARCA ŞİRKET KURAR, ŞİRKETLER ARASI İLİŞKİLER İLE T&T ŞİRKETİNİN İÇİNİ BOŞALTIR, ELDE EDİLEN GELİRLER KENDİ HESEBINA AKTARIR.
  • 48 AYDA HİŞBİR İŞ YAPMAMASINA RAĞMEN BİRDE KKTC DEVLETİNİ BANA ARAZİYİ GEÇ TESLİM ETTİNİZ BENDE ZAMANINDA İŞLERİMİ YAPAMADIM VE ZARARA UĞRADIM DİYE 90 MİLYON EURO TAZMİNAT TALEP EDEN DAVA AÇAR.
  • HEM ADADAKİ SİYASİLERİ YÖNETEN HEMDE DİLEDİĞİ GİBİ AT OYNATAN EMRULLAH TURANLI’YA BAKANLAR KURULU DAVASINI GERİ ÇEKMESİ ŞARTI İLE 4 YIL İLAVE İŞLETME SÜRESİ VERİR.
  • 2015 YILINDA BAŞSAVCILIK REDDETMİŞ OLMASINA RAĞMEN BAKANLAR KURULU EVVELCE HİR BİR HAVAALANI YAPIM TECRÜBESİ OLMAYAN TAŞYAPIYA, T&T ŞİRKETİNİ TEMSİLEN TEK BAŞINA HAREKET ETME YETKİSİ VERİR. BU KARAR BİLE KİRLİ İLİŞKİLERİN BELGESİDİR, ISPATIDIR.
  • T&T ŞİRKENİNİN ÇALIŞANLARINDAN BAZILARI KAÇAKÇILIK YAPMAYA, KAÇAKÇILIK YAPANLARA YARDIM VE YATAKLIK ETMEYE BAŞLAR. SEDAT AKÇA İSİMLİ NÖBETÇİ MÜDÜR, KKTC KAÇAK YOLLAR İLE BİLGİSAYAR MALZEMELERİ SOKULMASINA YARDIM VE YATAKLIR EDER. ANCAK POLİS TARAFINDAN YAKALANIR. HAKKINDA DAVA AÇILIR, YURTDIŞI ÇIKIŞ YASAĞI KONUR. EMRULLAH TURANLI DEVREYE GİRER, KEFALET ÖDENİR. DAVA KAPANIR. SEDAT AKÇA HALEN NÖBETÇİ MÜDÜRÜ SIFATI İLE HER YERE GİRİŞ AKSESİ İLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDER, OYSAKİ HAKKINDA YURDIŞI ÇIKIŞ YASAGI BULUNMAKTADIR.
  • SÖZLEŞME GEREĞİ 48 AYDA YENİ BİR TERMİNAL BİNASI, YENİ BİR PİST YAPMASI GEREİRKEN, HİÇBİRŞEY YAPMADIĞI GİBİ, BİRDE 4 YIL SÜRE UZATIMI ALIR. BU 4 YLIIN KARŞILIĞI YAKLAŞIK 400 MİLYON EURODUR.
  • BU İLAVE SÜRE UZATIMINA ESKİ ULUŞTIRMA BAKANI, ŞİMDİKİ DIŞ İŞLERİ BAKANI TAHSİN ERTUĞRULOĞLU KARŞI ÇIKAR. BUGÜNLERDE HEM TAHSİN ERTUĞRULOĞLU HEMDE DİĞER SİYASİLERİ ZAN ALTINDA BIRAKACAK BENDEN RÜŞVET İSTEDİLER ACİTASYONU İLE KANALLARDA BOY GÖSTERMEKTEDİR.
  Etiketler:,, 8 Okunma 18 Haz 2017

  Yorumlar


  Sen de Yorumla!

  Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.