Gazeteciliğe ciddi bir iş olarak yaklaşan gazeteler okuyucularına Türkiye’de ve dünyada olup bitenlere ilişkin olabildiğince fazla ve doğru haber vermeyi amaçlarlar. Gazeteciler haberi doğru kaynaktan almak, tarafsız ve hızlı bir şekilde okuyucuya ulaştırmak ile yükümlüdürler. Gazetecilik kaynağı belli olmayan kulaktan dolma bilgiler ile yapılabilecek bir meslek değildir.

Gazetecilik tarafsız, ahlaklı, ilkeli, dürüst ve dakik olmayı gerektirir. Mecrası ne olursa olsun, basılı ya da internet, gazetecilik bu ilkelere uygun olarak yapılması gereken bir meslektir. Okuyucunun ulaşmak istediği spor haberleri, ekonomi haberleri, dünya haberleri, siyaset haberleri, teknoloji haberleri gibi başlıklarda güncel, doğru ve bir kaynağa dayandırılabilen haberleri her durumda sunmak gazeteciliğin en önemli görevidir.

Doğru haber herkesin hakkı

Oku haber sitesi olarak sizlere gazetecilik ilke ve etik kurallarına bağlı kalarak haber ulaştırmaya devam ediyoruz. Türkiye ve dünyada gerçekleşen her olayı sitemizden takip edebilirsiniz. Güvenilir kaynaklardan derlediğimiz haberlerimiz ile gündemden haberdar olabilir ve gündeme müdahil olabilirsiniz.

Tarafsız ve doğru gazeteciliği ilke edinen bizler her gün hazırladığımız yüzlerce haber ve binlerce içerik ile sizlerin karşısına çıkıyoruz. İnternet haberciliğine yeni bir soluk getirmeyi hedef edinen bizler genel tavrın aksine kulaktan dolma bilgileri değil doğru ve kaynaklandırılabilir bilgileri sizlere sunuyoruz. Sizler de bizi takip ederek Türkiye ve dünyaya dair ulaşmak istediğiniz bilgileri edinebilir, gündemden haberdar kalabilirsiniz. Doğru habere ulaşmak herkesin hakkı.

61 Okunma 18 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.